Başkan Şenlikoğlu’ndan belediye işçilerine tarihi zam - Giresun Haber - Giresun giresun haber giresun haberi giresun haberleri giresun
News Update
Loading...

27 Ocak 2024 Cumartesi

Başkan Şenlikoğlu’ndan belediye işçilerine tarihi zam

 Giresun Belediyesi’nde davul-zurna eşliğinde toplu sözleşme sevinci yaşandı. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, personel maaşlarına tarihi bir zam yaptı.Belediye Nikah Salonu’nda Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile Hak-İş’e bağlı Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleşen imza töreni sonrasında işçiler sözleşmeyi coşkuyla kutladı.

Giresun Belediyesi’nde çalışan toplam 988 personel için toplu sözleşme imzalandı. Toplu sözleşme ile en yüksek % 120 dilimindeki zam kapsamında, Giresun Belediyesi bünyesinde çalışan şirket işçileri en düşük 25 bin TL ve en yüksek ise 29 bin TL maaş alacak. Ayrıca 34 gün olan ikramiye rakamı ise 40 güne çıkartıldı.

Törene gelişinde bina dışında kalabalık tarafından meşaleler, davul zurna ve halk oyunları ile karşılanan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, işçilerle birlikte karşılama oynadı.

Başkan Aytekin Şenlikoğlu, görevde bulunduğu 5 yıllık süre içerisinde çalıştıkları kurumu sahiplenip, kendi işleri gibi görerek bu şehrin, bu belediyenin başarılarını her zaman önceleyerek çalıştıkları ve destekleri için işçilere teşekkür etti.

“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Başkan Şenlikoğlu: “Belediyemiz birimlerinde özveriyle çalışan mesai arkadaşlarımızla şehrimize hizmet ediyoruz. Giresun’umuzda gerçekleştirdiğimiz 2,5 milyar TL’yi aşkın yatırımda sizlerin de katkısı büyük. Hak-İş sendikamız ile yaptığımız anlaşmaya göre maaşlarınıza %49 zamma ek refah payını da bizler ekleyerek bu rakamı %120’ye kadar çıkarıyoruz. Böylece şirket işçilerimizin en düşük aylık maaşını 25 bin lira, en yüksek aylık maaşını ise 29 bin lira olarak kararlaştırdık. Ayrıca 34 gün olan ikramiye rakamını 40 güne çıkardık. Belediye Başkanı olarak sizinle bu yolu yürümekten çok mutluyum. Bizler işçimizin teri kurumadan hakkını veren anlayışın temsilcileriyiz. İnancımız gereği işçinin alın teri kurumadan emeğini vermeyi birinci görev edindik ve bunu da gerçekleştirdik. Bu anlamda işçilerimizin yüzünün gülmesi için bu rakamı belirledik. Yapmış olduğumuz bu rekor zammın tüm işçi kardeşlerim için hayırlı olmasını dilerim. İkinci dönemimiz çok daha iyi olacak. Sizlere, ailenizle ve çocuklarınızla birlikte sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. Elinize, ayağınıza ve yüreğinize sağlık. Biz büyük bir aileyiz.” şeklinde konuştu.

Konuşmanın bitmesiyle birlikte salonda, Başkan Şenlikoğlu lehine uzun süre alkışlarla birlikte “Büyük Başkan” tezahüratları yükseldi.

Bugüne kadar sendika üyeleri için istedikleri taleplerin her zaman Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından olumlu karşılandığını ifade eden Hizmet-İş Giresun İl Başkanı Abdullah Kaygusuz ise, “İşçilerimize her zaman hakkını fazlasıyla vererek bizlere sahip çıkan Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’na sendika üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi.


Share with your friends

Give us your opinion

Notification
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Done