Giresun Valisi Serdengeçti, Depremzedelerle Bir Araya Geldi - Giresun Haber - Giresun giresun haber giresun haberi giresun haberleri giresun
News Update
Loading...

6 Şubat 2024 Salı

Giresun Valisi Serdengeçti, Depremzedelerle Bir Araya Geldi

 Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen ve "asrın felaketi" olarak nitelendirilen depremin yıl dönümünde Giresun'a yerleşen depremzede vatandaşlarla bir araya geldi.Doğankent ilçesinde yaşayan depremzedelerle Doğankent Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde buluşan Vali Serdengeçti, Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden ve Doğankent Kaymakamı Mustafa Mücahit Ayan'a ev sahiplikleri için teşekkür etti.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anarak dualar eden Vali Serdengeçti, depremzedelerle samimi bir diyalog kurarak yaşadıkları zorlukları dinledi. Herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını soran Vali Serdengeçti, özellikle çocuklarla ve yaşlılarla yakından ilgilendi.

Vali Serdengeçti, yaptığı konuşmada, "Bugün burada bir araya gelmemizin sebeplerinden biri, millet olarak depremin yarattığı acılara birlikte omuz verdiğimizi göstermektir. Gördüğümüz yardım ve dayanışma, milletimizin ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Giresun halkı da bu zorlu süreçte deprem bölgesine yönelik yardımlarıyla ön sıralarda yer aldı. Hem vatandaşlarımıza hem de bu süreçte aktif görev alan kamu kurumlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Gelecekteki afetlerde can ve mal kaybını en aza indirmek için ciddi gayretler gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Serdengeçti, "Yaşadığımız bu zorlu sürecin bize öğrettiği bir gerçek var ki, gelecekteki afetlerde can ve mal kaybını en aza indirmek için ciddi bir hazırlık ve önlem almalıyız. Bu doğrultuda, devletimiz, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlar olarak bir arada, koordineli bir şekilde hareket etmeliyiz. Afetlere karşı toplumsal bir duyarlılık oluşturarak, afet bilincini artırmalı ve gerekli eğitimleri almalıyız. İnşallah, yaşanan bu felaketin acısıyla edindiğimiz bilgi ve deneyimlerle, daha güvenli, dirençli ve hazırlıklı bir toplum olma yolunda adımlar atmaya devam edeceğiz. Bu süreçte gösterdiğimiz birlik ve beraberlikle, gelecekteki afetlerde de en iyi şekilde dayanışma içinde olacağımıza inancımızı yitirmemeliyiz." ifadelerini kullandı.

"Asrın felaketi" olarak nitelendirilen ve 13 milyon insanın etkilendiği bu süreçte devletimiz ve milletimizle iftihar ettiğini belirten Vali Serdengeçti, "Bu zorlu süreçte devletimiz, milletimizle birlikte büyük bir mücadele örneği sergiliyor. Gösterdiğimiz dayanışma, yardımlaşma ve birbirimize olan destek, bizleri daha da güçlü kılıyor. Devletimizin öncülüğünde yürütülen çalışmalar, milletimizin sağduyusu ve yardımseverliği, bu felaketi birlikte aşma azmimizi ortaya koyuyor. Emeği geçen tüm kamu görevlilerimize, sağlık çalışanlarımıza ve gönüllülere şükranlarımı sunuyorum. Bu süreçte gösterdiğimiz birlik ve beraberlikle, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk olmadığını bir kez daha gösterdik. Rabbim, milletimize ve devletimize zeval vermesin. Dualarımız, depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifalar dileyerek, birlik ve beraberlik içinde geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlemek temennisiyle, sağlık ve esenlikler diliyorum." şeklinde konuştu.

Depremzedelerle yapılan bu anlamlı buluşma, Vali Serdengeçti'nin toplumla birlikte acıları paylaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutma çabasını yansıttı.

Share with your friends

Give us your opinion

Notification
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Done